ÖNFIGYELEM ÉS TÖRŐDÉS
Ha egy nő tükörbe néz, mindig keresi és észre is veszi a saját kinézetét érintő bármilyen apró változást. Nagyon fontos lenne, hogy az egészségünkre is ugyanennyire odafigyeljünk, hiszen egy havonta elvégzett önvizsgálat akár az életünket is megmentheti.
Az idejében diagnosztizált emlőrák jó eséllyel gyógyítható!
Az idejében diagnosztizált emlőrák jó eséllyel gyógyítható!
A testünk tudatos megfigyelését neveztük el önfigyelemnek. Mindenki tudja, hogy egy nőnek mennyi dolga van, és emiatt fiatalon, vagy idősebb korban, munka, gyereknevelés és egyéb teendők mellett mennyire kevés ideje jut magára. Emellett azonban kell, hogy legyen időnk magunkra és a saját egészségünkre, kell, hogy legyen önfigyelmünk.
Váljon a rutinunk részévé a melleink önvizsgálata, mert ez életmentő lehet!
Hogyan végezzük a mellek önvizsgálatát?
Az önvizsgálatot a menstruáció utáni héten, minden hónapban lehetőleg ugyanazon időszakban érdemes elvégezni. Aki nem menstruál, az válasszon ki erre egy tetszőleges napot, lehet ez akár minden hónap 19. napja. Legyen ez egy havi női rituálé, amikor nyugodtan, meghitt körülmények között csak magunkra figyelünk pár percig, hallgathatunk akár kellemes zenét a maximális ellazulás érdekében. Hogy pontosan milyen lépésekből áll az önvizsgálat, és mire kell figyelnünk közben, azt könnyen érthetően bemutatja a következő animációs videó és ábra.
mikor kell azonnal orvoshoz fordulni?
Ne feledjük, hogy végső soron mi az önvizsgálat célja: jól ismerni a saját testünket, hogy időben, minél hamarabb észrevegyük, ha bármilyen furcsaságot, eltérést tapasztalnánk a mellekben.Ugyan nem minden csomó az emlőben mellrák, viszont bármi szokatlant érzékelünk, akkor minél előbb forduljunk orvoshoz. Fontos, hogy az önvizsgálat nem helyettesíti a mammográfiai és nőgyógyászati szűréseken való részvételt.
Beszéljünk róla!
Az októberi mellrák hónap fényében egy rendhagyó, online, élőben közvetített kerekasztal-beszélgetést hívtunk életre, amelyben három ízig-vérig mai nő vesz részt, akik valamilyen formában kapcsolatba kerültek a betegséggel. Személyes történetek megosztásával, illetve egy szakértő részvételével szeretnénk erre, a minden 10. nőt érintő betegségre felhívni a figyelmet. Az esemény háziasszonya pedig a népszerű tévés műsorvezető, Szabados Ágnes volt.
Te mennyit tudsz az önvizsgálatról és a mellrákról?
Töltsd ki a kvízt, és megtudhatod, mennyire vagy szakértő a témában! Kitöltés közben Te is számos hasznos infót kaphatsz a betegségről.
Férfiak szerepe a nők egészségében
Következő videónkból megtudhatjátok, milyen szerepe van a férfiaknak a mellrák felismerésében, illetve hogyan segítheted párodat az egészsége megtartásában.
Mennyit tudunk az önvizsgálatról?
Nagyon kiváncsiak voltunk, hogy mennyit tudnak a magyarok az önvizsgálatról és a mellrákról, így 2020 augusztusában elvégeztünk egy kutatást ezzel kapcsolatban. A meghökkentő eredményeket az alábbi infografikán tekintheted meg.
Adománygyűjtő termékek
NEW
* {{::(LoadedProducts[productId].SalePrice | currency)}}
No Longer Available
Available Soon
NEW
NEW
NEW
NEW
NEW
NEW
Avon a nőkért
Honlapunkon még többet olvashatsz a témában, továbbá megtudhatod, hogy hogyan támogatjuk a mellrák elleni küzdelmet, továbbá olvashatsz a családon belüli erőszak elleni tevékenységünkről is.
Az Avon nemzetközi mellrák elleni küzdelméről bővebb információt itt találsz angol nyelven: