Élesítés dátuma: 2024. 05. 30.
Mell mulázs átadása Sátoraljaújhelyen
Átadtuk nyereményét a tavalyi mell mulázs pályázaton nyert Sátoraljaújhely Város Önkormányzata, Egészségügyi Alapellátás, Ifjúságegészségügyi Szolgálat védőnőjének, Nyíriné Gecse Szilviának. Ő középiskolában dolgozik védőnőként, ahol minden témában tartanak egészségnevelést, egészségfejlesztést. Napi munkája során szembesül azzal a ténnyel, hogy nagyon fontos a fiatalok figyelem felhívása ebben a témában. Általános tapasztalat, hogy mindmáig leginkább az asszonyok saját maguk ismerik fel saját emlőjükben akár a jóindulatú, akár rosszindulatú, de mindenképpen orvosi figyelmet érdemlő csomókat. Erre a tényre alapozva tanítják az emlők önvizsgálatát lányoknak az iskolákban, jelenleg 1200 körül van a tanulói létszáma. Az önvizsgálat célja nem csak a rák keresése az emlőkben, sokszor ciszta és egyéb elváltozás is lehet a mellekben, sajnos ez nem egy esetben elő is fordul tanulóik körében.
Ehhez a munkához lesz számukra hasznos az elnyert mell mulázs.

Az átadón jelen volt még Dr. Lőrincz Anna iskolaorvos, aki nagy támogatója a mell mulázs népszerűsítésének a diákok között.
Az AVON részéről Hupuczi Márta Divízió Vezető és Nemesné Györki Szilvia Zone Manager kiemelte a mell havi önvizsgálatának fontosságát.
Örömmel tölt el bennünket, hogy újra egy olyan helyre került egy adomány, egy mell mulázs, ahol még nem volt ilyen eszköz és a jövőben jó célt fog szolgálni.